Zabavna Industrija

rozsgo, 2010.02.16. 17:35

Egyesület típusa: 
zenekar
Megye: 
Bács-Kiskun megye
Elérhetőségek
Postai cím: 
6353, Dusnok, Bacsó Béla u. 14.
Telefon, Fax: 
30/57-17-904
E-mail cím: 

zabavnaind [at] freemail [dot] hu

Vezető: 
Pozsonyi Dávid

A Zabavna Industrija zenekar 2008-ban Budapesten a Horvát Gimnáziumban alakult meg. A zenekar „székhelye” Dusnokon található, mivel az együttes legtöbb tagja itt él.

Dusnok Bács-Kiskun megyében, Baja és Kalocsa között található. Falunkban több évszázada rácok élnek. E népcsoport mai napig őrzi őseink kultúráját, szokásait, nyelvét. Településünkön máig jelen vannak a délszláv táncok és dallamok.

Együttesünk tagjai kivétel nélkül a délszláv zene szeretői, többen a horvát, rác nyelv beszélői. Zenei repertoárunk horvát, szerb, makedón, magyar népdalokból és műdalokból állnak, amelyet próbálunk modern hangszerelésben és hangzásban előadni. E mellett tamburazenekar formációban is működünk, így vállalunk tánccsoportok és énekkarok kíséretét is. A feldolgozásokon kívül már több saját dal összetételével is próbálkoztunk. Célunk a délszláv zene megszerettetése és a hagyományok megőrzése. A zenekar tevékenykedik táncházakban, koncerteken, tánccsoportok kíséretében.

Tagok:
Pozsonyi Dávid - szólógitár, tambura, vokál
Steiner Márkó - ritmusgitár, basszprím, vokál
Szabó Ádám - szólógitár, basszprím, vokál
Szabó János - basszusgitár, brácsa
Karaszi István - dobok, bőgő

Vendégzenészek:
Barity Zorán - harmónika

Orkestar Zabavna Industrija je osnovan 2008-e godine, u Hrvatskoj Gimnaziji, u Budimpešti. Centar orkestra se nalazi u Dušnoku, budući da članovi našeg orkestra žive u ovom selu.

Dušnok se nalazi u Bačko – Kiškunskoj županiji, između Baje i Kalače. U našem selu živi nacionalna manjina, koja sebe naziva Racima. Ovaj narod i dan danas čuva svoju kulturu, svoj jezik i običaje. U našem selu i danas aktivno rade folklorne grupe, pjevaju južnoslavenske pjesme, plešu južnoslavenske plesove.

Članovi našeg sastava također vole južnoslavenske pjesme i plesove. Repertoar našeg sastava čine hrvatske, srpske, makedonske, mađarske narodne i umjetne pjesme, koje pokušamo svirati i na modern način. Osim što sviramo i kao tamburaški orkestar, činimo muzičku pratnju folklornim grupama. Osim što sviramo razne narodne, sastavljamo nove melodije. Naš cilj je njegovanje naših običaja. Zabavna Industrija svira u plesačnicama, na koncertima i kao muzička pratnja folklornim grupa.

Članovi:
Dávid Pozsonyi - sologitara, tamburica, vokal
Márkó Steiner - ritamgitara, basprimtamburica, vokal
Ádám Szabó - sologitara, basprimtamburica, vokal
János Szabó - basgitara, kontra
István Karaszi - bubnjevi, kontrabas

Gosti:
Zorán Barity - harmonika

info:
www.zabavna.atw.hu